Vodní Pokémoni

Vodní pokémoni se vyskytují většinou ve vodě. Bez udice, lodi nebo jiného vodního pokémona se těžko shánějí.
Když jsou ve vodě, jsou velice rychlí.
Vodních pokémonů je celkem 111!
Ohniví pokémoni jsou proti vodním v nevýhodě.
Všichni pouze vodní pokémoni mají slabost na bleskové útoky, např. Thunder (blesk).
Existují ale i vodní pokémoni, kteří jsou zároveň zemní a na které tudíž neplatí bleskové útoky! Takový pokémon je třeba Swampert.
Vodním pokémonům vadí travní útoky, spousta vodních pokémonů se ale učí útoky ledové, které trávu spolehlivě vyřídí.

Legendární vodní pokémoni

Kyogre, Suicune, Palkia, Phione, Manaphy, Arceus a Kerudio

Seznam vodních Pokémonů

U každého pokémona, který není jenom vodní, je uveden i druhý typ.
Tato želvička má sakra trvdej krunýř :) Je velice přátelský a proto se dává jako první pokémon pro začínající trenéry. Jeho finalní evoluce Blastoise má mohutné kanony, které skrývá v krunýři před použitím. Říka se, že čím víc bude jíst tím víc bude jeho krunýř a tělo odolné proti nepřátelským útokům:
Squirtle
Wartortle
Blastoise
Kachní pokémon, kterého stále bolí hlava, a jeho vývoj s vyvinutými psychickými schopnostmi. Nikdo neví, proč ho bolí hlava, ale asi je to přetlakem psychických sil, které nedokáze používat před vývojem:
Psyduck
Golduck
Pulci s hypnotickou spirálou na břiše. Občas se Poliwhril vyvine v žabáka, ale občas zůstane v podobě pulce s pořádnýma rukama:
Poliwag
Poliwhirl
Poliwrath (i Bojovný)
Později objevený žabí vývin Poliwhirla:
Politoed
Jedovaté medúzy Tentacool a Tentacruel. Říká se, že mají hebkou kůži, ale málo kdo má odvahu to zjistit:
Tentacool (i Jedovatý)
Tentacruel (i Jedovatý)
Slowpoke má velmi pomalé reakce na všechno. Jeho Evoluce jsou buď Slowbro nebo Sloking, záleží na tom, kde se mu přichytí ulita. Větsinou leží na zemi, takže je to opravdu náhoda:
Slowpoke (i Psychický)
Slowbro (i Psychický)
Později objevený vývin Slowpoka:
Slowking (i Psychický)
Lachtani žijící v mrazivých mořích. Bývají používáni i jako komici v cirkusech :) Rádi si hrají hlavně když jsou malí:
Seel
Dewgong (i Ledový)
Škeble s vynikající obranou. Když se uzavřou, jsou dokonale krytí a šance na chycení je mizivá:
Shellder
Cloyster (i Ledový)
Krabi, kteří se specializují spíš na fyzickou sílu než vodní útoky. Jejich klepeta dokážou rozdrtit i Cloysterův krunýř:
Krabby
Kingler
Mořští koníci Horsea a Seadra dokáží vypouštět inkoust jako dým, díky kterému můžou zmást protivníka nebo utéct. Když Seadra chytne Dračí kámen, stane se z nej Kingdra, velmi silný Mořský Dračí Koník!:
Horsea
Seadra
Kingdra (i Dračí)
Rybí pokémoni, kteří mají nebezpečný roh, ale naštěstí nebývá jedovatý:
Goldeen
Seaking
Mořské hvězdice dokáží díky Perle a pozdeji Diamantu vysílat Psychické vlny, které mají ničivý účinek na nepřátele. Dejte si na ně pozor!
Staryu
Starmie (i Psychický)
Magikarp bývá často prodáván na tržištích, ale spousta trenerů ho nezvládne trénovat. Neumí moc bojovat. Ale když to dokážete, vyvine se v obrovského vodního draka. Dračí typ sice není, ale umí skákat do takových výšek jako by létal:
Magikarp
Gyarados (i Létající)
Přátelský pokémon Lapras! Bývá velice těžko sehnatelný a hodí se pro přepravu po moři. Je velký a velmi energický, dokáže plavat celé dny bez odpočinku:
Lapras (i Ledový)
Eevee pomocí vodního kamena dokáže zmenit svuj typ natrvalo. Této formě se říká Vaporeon:
Vaporeon
Vyhynulí mořští šneci. Pokémoni žijící ještě před dobou dinosaurů. Díky fosíliím se dají naklonovat, ale už nikdy nebudou tak silní jako původně:
Omanyte (i Kamenný)
Omastar (i Kamenný)
Záhadní vyhynulí pokémoni, žijící ještě před dobou dinosaurů. Díky fosíliím se dají naklonovat, ale už nikdy nebudou tak silní, jako původně.
Kabuto (i Kamenný)
Kabutops (i Kamenný)
Krokodýlí pokémon, který byl vybrán jako vhodný pro začínajicí trenéry. Sice se zjistilo, že rád kouše, ale přesto se s varováním dává začínajícím trenerům v Johtu. Zjistilo se, že všechny jeho jeho zuby se neomezeně a velmi rychle regenerují! Prý to netrvá aní den:
Totodile
Croconaw
Feraligatr
Zajímaví pokémoni, žijící hluboko v mořích, kteří ovládají elektriku a dokáží prosvítít i temné hlubiny:
Chinchou (i Elektrický)
Lanturn (i Elektrický)
Hraví říční králíčci jsou typickým vodním pokémonem. Jsou hezcí, takže se trénují do Souteží krásy :)
Marill
Azumarill
Tento pokémon se vyskytuje v baheních lázních a díky tomu spapá všechno i s hlinou a tak se stavá odolným proti elektřině:
Wooper (i Zemní)
Quagsire (i Zemní)
Toxická ryba, která se ráda nafukuje jako balón. Takže je obtížné určit jeho velikost (jednou má 5cm, po nafouknutí klidně až 50cm - je to ruzné). Spoustu pokémonů tím spolehlivě zastraší:
Qwilfish (i Jedovatý)
Korálový pokémon. Vyskytuje se v mořích a dokáže se regenerovat.
Corsola (i Kamenný)
Chobotnice se svým zajímavým předvývinem. Nikdo si není jístý, jak se z ryby stala chobotnice, jak změnila barvu atd. Je to záhada na kterou nepřišli ani vědci, kteří zkoumají prehistorické pokémony:
Remoraid
Octillery
Rejnok, který občas vyletí nad hladinu a Levituje nad ní. Často se do něj zakousne Remoraid, ale moc dlouho na něm kvůli jeho rychlosti nevydrží:
Mantyke (i Létající)
Mantine (i Létající)
Tento legendární pokémon je velice rychlý a dokáže se proměnit v páru a jako pára zmizet nad hrncem. Myslel sem tím rychle jako pára nad hrncem. Běhá v Kanto Regionu, ale občas přeběhne na nějakou dobu i do Johta. Bývá velmi obtížné ho chytit:
Suicune
Mudkip a jeho evoluce jsou velice klidní a tím vhodní pro začínající trenéry. V divočině je už nenajdete, bývají chováni ve speciálních oblastech, právě pro trenéry z Hoennu:
Mudkip
Marshtomp (i Zemní)
Swampert (i Zemní)
Lotad a jeho evoluce jsou zároveň i travního typu. Díky tomu se dokáží regenerovat v dešti:
Lotad (i Travní)
Lombre (i Travní)
Ludicolo (i Travní)
Racek a pelikán, kteří se hojně vyskytují u pobřeží. Dávejte na ně veliky pozor, nejsou sice agresivní, ale rádi kradou. Chutná jim nejvíce zmrzlina:
Wingull (i Létající)
Pelliper (i Létající)
Vodoměrka Surkit dokaže díky své lehkosti bruslit po vodní hladině:
Surskit (i Hmyzí)
Temní žraloci. Tito pokémoni patří mezi vhodné pokémony pro nové členy týmu Aqua:
Carvanha (i Temný)
Sharpedo (i Temný)
Velryby. Wailord je bezkonkurenčně největší pokémon ze všech. Nedoporučujeme ho chytat, protože trénink takového pokémona je velmi náročný:
Wailmer
Wailord
Tito úhoři žijí u dna rybníku. Požírají drobné rostliny i s pískem a tím přestavájí být náchylní na elekřinu:
Barboach (i Zemní)
Whiscash (i Zemní)
Agresivní raci, kteří osidlují vodní plochy a zahánějí ostatní pokémony. Je často prvním pokémonem nových členů týmu Aqua:
Corphish
Crawdaunt (i Temný)
Feebas je velmi tajemný pokémon. Traduje se, že se začal schovávat před světem v jezerech, protože o něm všichni říkali, že je ošklivý až hnusný. Až jedna hodná starší paní si ho chytila, zamilovala si ho a starala se o něj tak, že byl den ode dne krasnější. A nakonec se vyvinul do Milotica. Od té doby se už všichni chovají k Feebasum slušně, ale on se stále schovává v jezerech:
Feebas
Milotic
Lachtani a mroži ledových plání. Jejich mrazivý dech může zničit protivníka na jeden tah:
Spheal (i Ledový)
Sealeo (i Ledový)
Walrein (i Ledový)
Perlorodka, která se může vyvinout dvěma různými způsoby. Její perly bývají velmi drahé:
Clamperl
Huntail
Gorebyss
Relicanth je mýtický pokémon, jehož speciální povrch těla je tvrdý jako kámen. Je velice vzácný. Zajímavostí je, že ač uplně slepý, přesto má lepší orientaci v moři i zápasech než vetšina ostatních pokémonů:
Relicanth (i Kamenný)
Luvdisc byl kdysi označen za pokémona Lásky, díky tvaru těla ale i samotných šupin. Ty se nacházejí na dně moří a prodáváji na Valentýna. Rok co rok je o ně veliký zájem:
Luvdisc
Kyogre je jeden z nejvzácnějších a nejstarších pokémonů. Kdysi žila ve skupinkách, které stále přibývaly a spolu s nimi se zvětšovaly i oceány na Zemi. Právě díky jejich síle se prý z malých jezírek vytvorily oceány, které nyní pokryvají velkou část naší planety. Vědci objevili kostru Kyogre z dávných dob před dinosaury, která měřila kolem 15 metrů. Ale dopad obřího meteoritu na Zemi vyhubil většinu Kyogre, stejně jako dinousaury. Jen několik Kyogre prežilo, ale s následky. Už nikdy nedorůstají do takových rozměrů a jejich šance na rozmnožení je velice mála. Pokud je Kyogre chycena do pokéballu, nemůže se rozmnožit. Proto se nyní Kyogre objevují jen velice málo a žijí v nejhubších hlubinách oceánu:
Kyogre
Piplup a jeho vývoje Prinlup a Empoleon jsou velice přátelští pokémoni, kteří byli vybrání jako vhodní pro začínající trenéry v regionu Sinnoh. Malý Piplup má velice hebkou srst, která postupem vývoje tvrdne a tím se stává odolnější, až se jako Empoleon stane i ocelovým pokémonem:
Piplup
Prinplup
Empoleon
Tento bobr si staví hráze na vodě se dřeva a bahna. Kvůli problémum s blokováním řek byl často pronásledován a díky tomu se naučil rychle plavat:
Bibarel
Floatzel a Buizel mají dva silné ocasy, které dokaží ve vodě roztočit a tím získat neuvěřitelnou rychlost! Podle těchto Pokémonů byl vymyšlen lodní šroub, který napodobuje jejich ocasy:
Biuzel
Floatzel
Gastrodon a jeho předevoluce Shellos. Tito pokémoni jsou zajímaví tím, že nemají vubec žádné kosti! Díky tomu jsou velice ohební a odolní. Protože se vyskytuje v baheních jezerech, dostává se mu pod kůži písek, který mu pak zajištuje odolnost proti elektrickým útokům! Tu získá až s postupem času, kdy se vyvine do Gastrodona:
Shellos
Gastrodon
Finneon se často chová jako akvarijní rybička. Ale když se vyvine do Lumineona, zvětší se natolik že může akvárium rozbít, protože se do něj už nevejde. Proto je asi lepší nechávat ho v pokéballu:
Finneon
Lumineon
...
Rotom (Wash)
Palkia patří mezi další neobjasněnou legendu. Objevuje se už v dávných mýtech. Zjistilo se, že jde o mořského draka, který není schopen se množit po opuštění mořských hlubin. Ale chycení bývá velice obtížné protože má obrovskou sílu! Chytí ho jen ti nej zkušenější trenéři:
Palkia
Manaphy a Phione patří mezi velice vzácné pokémony. Jejich tělo tvoří z 80% čistá voda. Získat se dají jen ze specialního druhu vejce, které se nachází jen velmi zřídka, protože Manaphy nikdy neopouští okolí svého dobře utajovaného hnízda. Za silných bouří může být ale vajíčko Manafiho vyplaveno na pevninu silnými vlnami a tak se občas stane, že ho někdo najde. Phione se narodí Manaphymu odchovaném na pevnině. Ale nedokáže se nikdy dostat do podoby dospělého Manaphyho.:
Phione
Manaphy
Arceus je mýtický Pokémon, který prý dokázal neustále měnit typ a jeden z nich byl i vodní. Říká se, že tento pokémon žije/žil přes miliony let a proto musí být neuvěřitelně silný:
Arceus
A další vodní Pokémoni z Black a White serie:
Oshawott
Dewott
Samurott
...
Panpour
Simipour
...
Tympole
Palpitoad
Seismitoad
...
Basculin
(Red Stripe Form)
Basculin
(Blue Stripe Form)
...
Tirtouga
Carracosta
...
Ducklett
Swanna
...
Frillish
Jellicent
...
Alomomola
...
Keldeo
Přihlaš se:
Nový účet
NovinkyPravidlaČlenovéVodní pokémoniObrázkyOdkazyGuestbookSekce pro členyNovinkyPravidlaČlenovéVodní pokémoniObrázkyOdkazyGuestbookSekce pro členy